Wszystkie urządzenia potrzebują prądu. Cały czas musimy dostarczać im energii, żeby pracować, uczyć się, potrzebujemy jej nawet podczas odpoczynku. Nie ma wątpliwości, że energia potrzebna jest każdemu, w tym fotografowi. Czy ktoś zastanawiał się jak bardzo jest ona niezbędna podczas fotografowania?

Gdy zapytamy co jest głównym narzędziem pracy fotografa odpowiedź padnie od razu i będzie to aparat i akcesoria fotograficzne, takie jak statyw, filtry ochronne czy torba na ten sprzęt. Jest to oczywiście prawda. Jednak prawie nikt nie myśli o energii, a przecież aparat musi mieć naładowaną baterię żeby można było robić zdjęcia, sfotografowane kadry będą „obrobione” na laptopie, który musi być naładowany. Nawet podczas szybkiego przeglądania zdjęć na telefonie czy tablecie potrzebna jest nam energia. Oczywiście są rodzaje fotografii, podczas których wykonywania energia jest dużo bardziej potrzebna i jest to właśnie mobilna energia. Trzeba tu wspomnieć o fotografii przyrody, często są to wielogodzinne wędrówki lub siedzenie w tzw. czatowni przez cały dzień lub dłużej, a wtedy o dostępie do prądu można tylko pomarzyć. Jak widać nie zawsze miejscem pracy fotografa jest studio, w którym są gniazdka z prądem. Warto wtedy mieć urządzenie, które naładuje nasz sprzęt w każdej sytuacji.

Power Bank

Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście Power Bank. Jednak nie każdy naładuje wszystkie urządzenia w szybki i bezpieczny sposób. Warto przyjrzeć się tym, które wykorzystują technologię Power Delivery np. Powerbank 45W Rover 20000 lub Powerbank 60W Voyager 26000 od marki Xtorm. Dzięki mocy ładowania do 60W (wybrane modele) możemy mieć pewność, że bateria aparatu zostanie naładowana w ekspresowym tempie, właśnie dzięki tak wysokiej mocy ładowania. Te Power Banki sprawdzą się również przy ładowaniu laptopa ze standardem ładowania USB-C PD. Dużą dawkę energii dostarczą również modele: Brick AC Powerbank 23200 mAh i Pro Powerbank 41600 mAh. Te Power Banki są tak pojemne, że bez problemu naładują laptopa. Nawet dron (posiadają port AC) nie jest im straszny, a wiadomo, że równie często wykorzystywany jest w fotografii.

Kable, huby, adaptery

Mobilne akcesoria dla fotografa to nie tylko Power Banki. Równie ważne są akcesoria uzupełniające takie jak kable, huby czy adaptery sieciowe. Xtorm wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i ma w swojej ofercie kable o długości od 1 do 3 metrów. Ponadto wybrane modele mają moc przepustową do 100W. Kable z oferty tej marki są bardzo wytrzymałe. Xtorm daje nawet dożywotną gwarancje na serię SOLID BLUE.

Każdy fotograf powinien zaopatrzyć się również w hub do laptopa, dzięki któremu będzie mógł bez problemu zgrać zdjęcia z karty pamięci. Czy też podłączyć urządzenia, które mają porty inne niż te dostępne w używanym sprzęcie. Marka Xtorm ma również do zaoferowania adaptery sieciowe. Bez problemu naładują wspomniany wcześniej Powerbank 60W Voyager 26000 w niecałe 3,5h dzięki mocy ładowania 65W.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że mobilna energia jest tak samo ważnym narzędziem pracy fotografa jak statyw czy filtry. Często bez niej robienie zdjęć byłoby po prostu niemożliwe. Dlatego zaopatrz się w odpowiedni sprzęt i ruszaj fotografować świat😉