Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami

Są wykonane z monokrystalicznego krzemu, który jest bardziej wydajny niż polikrystaliczny. Nowe materiały, takie jak EVA i ETFE, chronią przed wysokimi temperaturami, korozją, światłem słonecznym, a także uszkodzeniami, dzięki czemu mogą być używane na zewnątrz przez długi czas. Posiadają wodoodporność IP67, a także są odporne na kurz i promienie UV.

ModelZakres napięcia wejściowegoMaksymalne natężenie prądu wejściowego Maksymalna moc wejściowa W pełni naładowany (1 panel słoneczny 110 W)W pełni naładowany (1 panel słoneczny 160 W)
RIVER10–25V12A200W3–6 h2.4–4.8 h
RIVER Max10–25V12A200W6–12 h4.8–9.6 h
RIVER Pro10–25V12A200W9–18 h6–12 h
DELTA 10–65V10A400W14–28 h10.5–21 h

1. Uzyskaj najwięcej energii słonecznej, ustawiając panel prostopadle do słońca bez przeszkód, takich jak drzewa lub szyba pomiędzy nimi.
2. Użyj etui do przenoszenia, aby ustawić panele słoneczne pod kątem, gdy słońce jest niżej na niebie (wczesnym rankiem lub późnym popołudniem) i połóż je płasko około południa.
3. Panele słoneczne ładują najskuteczniej, gdy słońce jest wysoko na niebie.

Model110W Solar Panel160W Solar Panel
Łączenie szeregoweŁączenie równoległeŁączenie szeregoweŁączenie równoległe
DELTA3232
RIVER1212
RIVER Max1212
RIVER Pro1212

Tak, jeśli (1) mogą łączyć się za pomocą złącza MC4 i (2) mogą obsługiwać natężenie, napięcie i moc, które generuje panel słoneczny EcoFlow.

Tak, jeśli panel słoneczny (1) ma złącza MC4 i (2) ma wyjściowe natężenie, napięcie i moc, które może obsłużyć przenośna elektrownia EcoFlow.

1. Zakres temperatury roboczej paneli słonecznych wynosi -20 do 85 ° C (-4 do 185° F). Obchodź się z nimi delikatnie podczas użytkowania i unikaj ich upuszczania, przebijania lub zginania.
2. Nie używaj paneli słonecznych w pochmurne lub deszczowe dni. Nie zaleca się używania paneli słonecznych przy słabym oświetleniu, ponieważ moc wejściowa jest bardzo niska.

Podczas przechowywania paneli słonecznych należy uważać, aby złożyć panele słoneczne, a następnie włożyć je do torby ze skrzynką przyłączeniową i wiązką przewodów skierowaną do góry.

Moc ładowania zależy od siły i kąta padania światła. Aby zwiększyć moc wyjściową, wybierz porę dnia, kiedy światło słoneczne jest najsilniejsze (godziny około południa) i ustaw panel słoneczny pod kątem 90 ° do słońca. Staraj się nie używać panelu słonecznego w pochmurne dni lub w zacienionych miejscach.

A. Należy pamiętać, że panele słoneczne należy umieszczać na zewnątrz. Nie mogą ładować stacji zasilania, jeśli są umieszczone w pomieszczeniu bez ekspozycji na światło słoneczne.
B. Sprawdź, czy wystąpił problem z połączeniem, a następnie spróbuj ponownie.
C. Sprawdź, czy napięcie wejściowe i natężenie są zgodne ze specyfikacją stacji ładowania. Sprawdź również, czy zaciski dodatni i ujemny nie są połączone odwrotnie.
D. Sprawdź na wyświetlaczu komunikaty o błędach i odpowiednio rozwiąż problem.
E. Kable innych firm dłuższe niż 3 metry powinny mieć wiązkę przewodów o średnicy 6,5 mm i średnicy przewodu 4 mm², w przeciwnym razie na ekranie wyświetlacza nie będzie zasilania.
F. Jeśli panel słoneczny nadal nie działa poprawnie po wykonaniu powyższych kroków, podłącz przenośną elektrownię do gniazdka samochodowego za pomocą portu XT60. Skontaktuj się z działem obsługi posprzedażnej, aby uzyskać pomoc i wyślij film z wykonanych czynności.

Wciąż masz pytania? Zapraszamy do naszej grupy wsparcia Ecoflow na Facebooku