Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami

Teoretycznie możesz połączyć dowolną liczbę River Max szeregowo (ale nie równolegle). Jednak wydajność maszyn będzie poważnie zagrożona (zużycie energii przez przetwornicę rośnie wraz z liczbą podłączonych maszyn). W rezultacie nie zalecamy szeregowego łączenia więcej niż 3 River. Konieczne jest pełne naładowanie każdej stacji River Max przed ich połączeniem. Co więcej, przy szeregowym połączeniu River nie zwiększy znamionowej mocy wyjściowej, ale zwiększy wydajność.

RIVER Max może być ładowana przez gniazdko samochodowe i jednocześnie zasilać urządzenia.

Gdy RIVER MAX jest ładowana przez port AC i DC w tym samym czasie, priorytetem będzie pobieranie zasilania przez port AC. Po wyjęciu kabla AC RIVER MAX zacznie pobierać energię elektryczną przez port DC.

Czas ładowania X-Stream: 1,6 godziny 0-100%

RIVER MAX może być w pełni naładowana przez gniazdo samochodowe – Ładowarka samochodowa: 12V/24V, DC 8A (maks.)
Czas ładowania: 5 godzin

W idealnym świetle słonecznym:
Wejście ładowania słonecznego 200W, 10-25V, DC 12A (maks.)

Czas ładowania: 
A. 3-6h (110W x 2)
B. 4,8-9,6 godz. (160 x 1

Zakres temperatury rozładowania: -20-45°C (-4-113°F)
Zakres temperatury ładowania: 32-113°F (0-45°C)
Gdy temperatura otoczenia przekroczy 45°C lub zejdzie poniżej -20°C, ikona ostrzeżenia o wysokiej lub niskiej temperaturze na ekranie RIVER MAX zaświeci się i zacznie migać odpowiednio. W tym samym czasie system zarządzania baterią (BMS) będzie regulował wejście i wyjście mocy, aby chronić RIVER MAX.

Jeśli chcesz naładować swoją RIVER MAX na niskim poziomie temperatura otoczenia (od -20°C do 0°C) użyj RIVER MAX do zasilania elektroniki o napięciu powyżej 500W przez ponad 10 minut, aby rozgrzać RIVER MAX przed ładowaniem.

Po 500 cyklach użytkowania pojemność RIVER MINI spadnie do 80%. Jednak żywotność baterii zależy od sposobu jej użytkowania, konserwacji itp.

Proszę używać i przechowywać urządzenie zgodnie z następującymi temperaturami otoczenia:
Normalne użytkowanie i przechowywanie: -20 do 45 °C (-4 do 113°F)
Optymalne użytkowanie i przechowywanie: od 20 do 25 °C (-4 do 77 ° F)

Korzystanie w zimnie
Niskie temperatury (poniżej zera) mogą wpływać na pojemność baterii urządzenia ze względu na właściwości chemiczne baterii. Utrzymuj RIVER MAX w zakresie temperatur otoczenia, od -4 do 113°F (20 do 45°C), aby przedłużyć żywotność baterii.

Rozładuj RIVER MAX do 30%, a następnie ładuj do 85% co 3 miesiące. Może to pomóc przedłużyć żywotność baterii i zapewnić, że RIVER MAX będzie zawsze gotowa do ładowania. Bez zewnętrznych źródeł zasilania podczas przechowywania, RIVER MAX ma ponad rok trwałości.

Gwarancja EcoFlow nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez panele słoneczne lub akcesoria innych firm.

RIVER MAX obsługuje podłączenie dwóch paneli słonecznych EcoFlow (110W) . Należy je połączyć równolegle. Połączenie szeregowe nie jest obsługiwane. W przypadku połączenia równoległego należy osobno zakupić kabel połączeniowy MC4. W przypadku paneli słonecznych innych firm o tej samej mocy mniejszej niż 110 W, na wejściu 10-25 V i maksymalnym prądzie DC 10A, można je połączyć równolegle. Zgodnie z określonymi specyfikacjami mogą obsługiwać zarówno połączenie równoległe, jak i połączenie szeregowe. Nie zalecamy jednak jednoczesnego podłączania paneli słonecznych o różnej mocy.

Do ładowania akumulatora samochodowego można użyć dedykowanego patchcorda. Czas ładowania to około 15-20 minut. W zestawie Ecoflow nie ma patchcordów, musisz dokupić je własnym zakresie (nie rekomendujemy tego).
Uwaga: podczas ładowania nie uruchamiaj samochodu, w przeciwnym razie spowoduje to awarię akumulatora

Możesz użyć kabla MC4-XT60, aby naładować RIVER MINI. Ten typ kabla jest już zawarty w zestawie z RIVER MAX.

Nie ma 100% czystej fali sinusoidalnej. Każdy produkt zawiera pewien stosunek harmoniczny. Współczynnik harmoniczny produktów EcoFlow wynosi zaledwie 3%, dzięki czemu może zasilać niektóre urządzenia indukcyjne na rynku.

RIVER MINI obsługuje podstawową funkcję UPS. W przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu produkt może automatycznie przełączyć się w tryb zasilania bateryjnego w ciągu 30ms. Jako podstawowa funkcja UPS, ta funkcja nie obsługuje przełączania 0ms. Nie podłączaj produktu do żadnego urządzenia, które wymaga zasilacza UPS 0ms, takiego jak serwery danych i stacje robocze. Przetestuj i potwierdź kompatybilność przed użyciem produktu. Zalecamy ładowanie tylko jednego urządzenia na raz i unikanie używania wielu urządzeń jednocześnie, aby uniknąć włączenia ochrony przed przeciążeniem. Ecoflow nie ponosi odpowiedzialności w przypadku utraty danych.

Panele słoneczne mają stopień ochrony IP67, więc mogą nadal działać w deszczu, ale wydajność paneli zależy od ilości dostępnego światła słonecznego. Możesz umieścić panele słoneczne na dachu samochodu, łodzi i dachu swojego domu, aby uzyskać wydajną i wygodną energię słoneczną (możesz kupić osobno przyssawki EcoFlow, które pomogą przymocować panele do płaskich powierzchni).

RIVER MAX jest wyposażona w opatentowany przez EcoFlow szybki śledzący sterownik MPPT, który jest wspierany przez unikalny algorytm śledzenia EcoFlow. Algorytm ten pomaga zmaksymalizować dopływ energii słonecznej w każdych warunkach pogodowych. 

Wciąż masz pytania? Zapraszamy do naszej grupy wsparcia Ecoflow na Facebooku