Kolekcja ECO

Kontynuując wieloletnie zaangażowanie marki w odpowiedzialność społeczną, RIVACASE jako firma podejmuje dalsze kroki w celu utrzymania pozycji lidera rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska. 
Kierując się podstawową misją zmniejszania wpływu wszystkich produktów na środowisko, stworzyli świadome ekologicznie kolekcje wykonane ze zrównoważonych i etycznie pozyskiwanych materiałów.

Ekologiczny - Zrównoważony - z recyklingu

Trzy kluczowe rzeczy, które dla marki RIVACASE to nie tylko modne hasła, ale fundamentalne przekonania.
Asortyment oferuje najbardziej konkurencyjną cenę wśród innych ekologicznych toreb i plecaków.

EKOLOGICZNE TKANINY​

Aby wyprodukować te kolekcje, stworzyliśmy wysokiej jakości EKOLOGICZNE tkaniny wyprodukowane z poliestru RPET wykonanego z wielu zużytych plastikowych butelek, które zwykle trafiają na wysypisko śmieci lub do oceanu. Plastikowe butelki zostały przetworzone na płatki, a następnie stopione, ponownie przędzone w przędzę i ostatecznie wplecione w różne tkaniny.

Stosując RPET zamiast zwykłego poliestru wytwarzamy:

ZRÓWNOWAŻONE OPAKOWANIA

Do produkcji opakowań ekologicznych kolekcji używa się w 100% ekologicznego papieru. Papier rozkłada się naturalnie w ciągu kilku tygodni, rozkładając się podobnie jak liście spadające z drzewa. Nie ma wpływu na środowisko, ponieważ można go poddać recyklingowi i wykorzystać w nowych opakowaniach.
 
 
Jako producent świadomy ekologicznie dokładnie zbadał proces drukowania, w tym przeprowadzając wywiady i odwiedzając dostawców, aby upewnić się, że przestrzegają oni najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju. Z tego powodu specjalnie zdecydowali się na użycie atramentu na bazie soi w druku opakowań.

odświeżone kolekcje

Ponieważ marka skoncentrowała swoje działania na minimalizowaniu wpływu na środowisko, zdecydowała się również nadać zielony akcent niektórym z najlepiej sprzedających się kolekcji ze stałego asortymentu i wyprodukować je z EKOLOGICZNEGO poliestru RPET wykonanego z istniejących produktów z tworzyw sztucznych (w tym przypadku butelek PET po napojach) zamiast wykorzystywania pierwotnych zasobów kopalnych.
Rivacase Alpendorf

poznaj eko serie

Poznaj bliżej RIVACASE